Marcin Ławreszuk ur.1990 – trener, Bogdan Przybycin

Najwyżej notowany zawodnik MOSM Tychy LA. Reprezentant Polski juniorów i seniorów. Jest pierwszym zawodnikiem sekcji, który wystąpił w mistrzostwach Europy juniorów. ( MEJ Novi Sad - Serbia 2009 ).
Jest pierwszym zawodnikiem naszego klubu, który osiągnął wynik klasy mistrzowskiej ( M ) .
W 2009 zdobył 2 tytuły MISTRZA POLSKI juniorów. W finale sprintu 60 m HMPJ, w Spale, osiągnął wynik 6,86 sek.( wynik ten jest gorszy tylko 0,01 od aktualnego rekordu Śląska juniorów). Pół roku później, w Słupsku wygrał finałowy bieg MPJ na „królewskim dystansie” 100 m. Podczas startu w mistrzostwach Europy (MEJ 2009) awansował do półfinału. Podczas bałkańskich zawodów, Marcin miał możliwość biegania z najszybszym "białym" sprinterem świata – Christophe Lemaitre'm. W półfinale MEJ spotkał się z Ramilem Gulijevem, zawodnikiem światowej czołówki szybkobiegaczy (rekordzistą Europy juniorów w biegu na 200 m). W roku 2017 Guliyev został mistrzem świata w biegu 200m w Londynie. Kontuzja, którą odniósł podczas MP w Bydgoszczy nie pozwoliła na realizację marzeń, powodując przedwczesny koniec kariery.  

Ławreszuk był wielokrotnie nagradzany:

- Nagroda Marszałka Województwa Śląskiego.
- Nagroda prezydenta miasta Tychy.
- zajął pierwsze miejsce w plebiscycie tygodnika miejskiego „TT" 2010 na sportowca roku miasta Tychy.

 

Elżbieta Druzd ur.1985 – trener, Bogdan Przybycin
Elżbieta Druzd zdobyła dla MOSM Tychy CZTERY medale mistrzostw Polski. Największy sukces Eli w barwach tyskiego klubu to tytuł MISTRZYNI POLSKI w skoku w dal juniorek, w 2003 podczas mistrzostw Polski w Zamościu.

Druzd zdobyła dla naszego klubu PIERWSZY medal rangi mistrzostw Polski w HISTORII SEKCJI LA ( w 2002 roku podczas halowych MPJ mł. zdobyła srebrny medal). W tym samym roku we Wrocławiu powtórzyła sukces z zawodów halowych i została wicemistrzynią Polski OOM. Ostatni medal ( srebrny ) dla MOSM, zawodniczka wywalczyła w roku 2004 ( ten srebrny medal przyjęliśmy wtedy w klubie z rozczarowaniem ). Ela przed zawodami w w Białymstoku legitymowała się najlepszym krajowym, juniorskim rezultatem w skoku w dal – 6 m 05 cm. Elżbieta do dziś jest zawodniczką, która zajęła najwyższą lokatę w „dorosłych” mistrzostwach Polski. Będąc juniorką zajęła w „MP Bydgoszcz 2004” – 7 miejsce .
Ela posiadała w MOSM I klasę sportową. Była PIERWSZĄ REPREZENTANTKĄ POLSKI juniorek w MOSM LA .
Wystąpiła w barwach naszego kraju podczas zawodów we FRANCJI, w CAEN (Ogólnoświatowa Gimnazjada 2002 ), oraz w roku 2003 podczas trójmeczu Polska-Rosja -Niemcy. Po zakończeniu startów w barwach tyskiego klubu zawodniczka reprezentowała AZS - AWF Warszawa. W stolicy Elżbieta została przekwalifikowana na siedmiobój i zdobywała kolejne medale mistrzostw Polski, (w kategoriach młodzieżowej i seniorskiej). Wielokrotnie występowała w reprezentacji Polski seniorek w siedmioboju.

Elżbieta zdobyła trzykrotnie 2 miejsce w plebiscycie tygodnika miejskiego na sportowca roku w Tychach.

 

Marta Kałek ur.1989 – trenerzy, Jan Dera i Lucyna Kałek.

Specjalizacja sportowa - bieg 100 m przez płotki.

W 2006 podczas rozgrywanych w Łodzi mistrzostw Polski juniorek młodszych, Marta zdobyła brązowy medal. Zawodniczka posiadała w MOSM I klasę sportową. Przez krótki czas kontynuowała karierę sportową w AZS - AWF Katowice i AZS - AWF Warszawa. Marta jest córką medalistki olimpijskiej z Moskwy, Lucyny Kałek.

 

Małgorzata Suchan – ur.1990 - trener, Bogdan Przybycin.

Specjalizacja sportowa - skok w dal.
2012 to rok, w którym Małgosia zdobyła jedyny medal w zawodach rangi mistrzostw Polski. Podczas AMP na stadionie bydgoskiego Zawiszy zdobyła brązowy medal w skoku w dal. Jej rekord życiowy to 5m 96 m w Chorzowie. Podczas MPS 2012 w Bielsku – Biała zawodniczka zajęła XI m.

Po za tym jej największe sukcesy to 6 miejsce ( 2012 Radom) i 5 miejsce (2011 Gdańsk) w młodzieżowych MP.

 

Natalia Wasyluk - ur.1990 – trener, Bogdan Przybycin
Od kilku lat Natalia jest halową rekordzistką Śląska młodziczek w skoku w dal.
W wieku 14 lat skakała w dal 5 m 60 m. Natalia zdobyła dla MOSM Tychy LA dwa medale mistrzostw Polski.
W 2005 roku Natalia została wicemistrzynią Polski młodziczek w rozgrywanym w Kielcach konkursie skoku w dal. Pół roku później (2006) w spalskiej hali, wywalczyła w tej samej konkurencji brązowy krążek w kategorii juniorki młodszej wynikiem 5m 63 cm. Kontuzja i wielce nieprofesjonalne leczenie w klinice ortopedycznej w Piekarach Śląskich, przerwały świetnie zapowiadającą się karierę.

Natalia Wasyluk w roku 2006 została sportowcem roku w Tychach.

 

Wojciech Czernek ur.1992 – trenerzy, Józef Gawlina i Bogdan Przybycin (szkolenie wstępne).

Wojtek Czernek zdobył 5 medali rangi mistrzostw kraju w biegach średnio i długodystansowych w kilku kategoriach wiekowych.

Osiągnięcia Czernka :
2007- II miejsce mistrzostwa Polski młodzików 2000 m.
2008- I miejsce Mistrzostw Polski w „egzotycznej" konkurencji - biegu górskim na 3000 m.

2009 - II miejsce halowe MP juniorów młodszych -w biegu 2000 m. W tym samym roku wicemistrzostwo Polski juniorów młodszych w biegu przełajowym 5000 m.

Wojciech ma za sobą epizod międzynarodowy. W roku 2010 przebywał na stypendium w USA. Po powrocie ze Stanów Zjednoczonych, Czernek zdobył kolejny medal rangi MPJ, srebrny, tym razem na dystansie 3000 m przeszkody (2011 Toruń).
Wojtek był halowym rekordzistą Śląska juniorów w biegu na dystansie 1 kilometra ( 2,29,33 w roku 2011).

 

Radosław Wacławik – ur.1987 : trener Kazimierz Jarzębak.

Radek jest jedynym zawodnikiem MOSM, którego wyróżniamy choć nigdy nie zdobył medalu mistrzostw Polski. Dwukrotnie poprawiał rekord Śląska juniorów w rzucie dyskiem. Jego rekord życiowy (dysk 1,75 kg) w MOSM Tychy, to 53 m 06 cm .
Będąc zawodnikiem AZS - AWF Katowice poprawił ten wynik tylko kilka centymetrów.
Najlepsze miejsce Radka podczas zawodów rangi MP, to miejsce czwarte podczas rozgrywanych w Zielonej Górze (2004) mistrzostw Polski juniorów młodszych - OOM.
Czwarte miejsce potraktowaliśmy jako porażkę, bo Wacławik jechał na zawody do Zielonej Góry jako faworyt, główny pretendent do zdobycia złotego medalu. Miał wtedy najlepszy wynik w Polsce wśród juniorów młodszych w rzucie dyskiem -1,5kg- 54 m 69 cm.

Zawodnik w MOSM posiadał I klasę sportową.

 

Piotr Noras – ur.1990: trener, Bogdan Przybycin

Piotr był najbardziej wszechstronnym zawodnikiem MOSM. Zdobywał medale w biegach płotkarskich i skoku w dal. Najbardziej upodobał sobie trójskok. W roku 2007 w spalskiej hali, Piotr zdobył brązowy medal halowych mistrzostw Polski juniorów młodszych.

Jako 18 letni junior, Piotr mógł się pochwalić niezłymi rekordami życiowymi w skoku w dal – 6 m 97 cm i w trójskoku -14 m 47 cm.

 

Damian Zięba ur.1989. trener, Bogdan Przybycin.

Największy sukces Damiana to brązowy medal halowych mistrzostw Polski kadetów w 2005 w trójskoku. Był to najmniej spodziewany medal rangi MP jakie zdobyli zawodnicy MOSM w historii startów. Zięba w wieku 16 lat mógł się pochwalić niezłym rekordem życiowym w skoku w dal 6 m 62 cm. Karierę przerwała zmiana miejsca zamieszkania.

 

Karina Sofińska ur.2000. trener, Bogdan Przybycin.

Zawodniczka w barwach MOSM zdobyła 5 medale rangi mistrzostw Polski. W roku 2017 zdobyła dwa medale mistrzostw Polski w kategorii juniorki młodszej. W lutym w Toruniu została halową wicemistrzynią Polski w trójskoku U-18. Jeszcze lepszą pozycję osiągnęła podczas OOM w Warszawie. Sofińska została mistrzynią Polski juniorek młodszych w trójskoku. W roku 2018 we Włocławku zdobyła medal brązowy, tym razem w kategorii juniorka, U-20. Podczas halowych mistrzostw Polski U- 20 w roku w 2019 kolejny raz stanęła na podium ( trzecie miejsce). W sezonie letnim MPJ w Raciborzu w 2019 zdobyła piąty medal MP. W  debiucie na "dorosłych " MP w Radomiu 2019 zajęła miejsce szóste. W  październiku 2018 została powołana do Kadry Narodowej juniorek.  Zawodniczka w MOSM posiadała I klasę sportową. Sofińska trzykrotnie startowała w plebiscycie tygodnika TT na sportowca roku ( zajęła pierwsze, drugie i trzecie miejsca).

 

Szymon Topolnicki ur.1994. Trener w MOSM Tychy -Kazimierz Jarzębak.

Szymon rozpoczynał przygodę z bieganiem w tyskim MOSM, ale jego kariera sportowa jest związana z MOS Katowice i AZS AWF Katowice. Tyszanin w barwach katowickiego klubu reprezentował nasz kraj podczas przełajowych mistrzostw Świata w Bydgoszczy. Zdobywał młodzieżowe medale rangi MP w biegach na 5 i 10 km. Jest drugim wychowankiem MOSM LA, który zdobył medale w "dorosłych" mistrzostw kraju. ( W latach 2018 i 2019 brązowe medale w biegu na 3000 m z przeszkodami). Na tym samym dystansie został w roku 2020 wicemistrzem kraju. W 2020 zdobył drugie miejsce w plebiscycie TT na tyskiego sportowca roku. 

 

Oliwia Ślusarczyk ur.2003 - trener, Bogdan Przybycin

Specjalizacja sportowa - skok w dal. Podczas halowych mistrzostw Polski juniorek młodszych w Toruniu w roku 2019,16 letnia Oliwia zdobyła niespodziewanie brązowy medal. Taki sam medal zdobyła zawodniczka MOSM rok później podczas kolejnych halowych MP U-18 w roku 2020. W czerwcu 2019 dostała powołanie do reprezentacji kraju U-18 na międzynarodowy mecz LA na Ukrainie. Na zawody nie pojechała z prozaicznego powodu, braku paszportu.

 

Julia Korzuch - ur. 1995, trener w MOSM ( symboliczny) Bogdan Przybycin 

Zaliczyła tylko kilka treningów i startów w tyskiej sekcji MOSM. Ale to nie tyski klub ukształtował Julię sportowo. Jej kariera związana jest z klubem Płomień Sosnowiec, i szkoleniowcem Wiesławem Pasztą. Charyzma i siła woli doprowadziła Julię Korzuch, po wieloletnich treningach, do krajowej czołówki biegaczek 400 m ppł. Do dziś zdobyła trzy medale seniorskich Mistrzostw Polski ( 2020 brąz, 2021 -srebro, 2022- srebro). Od lat zdobywa medale w Akademickich Mistrzostwach Polski. Korzuch to reprezentantka Polski. W 2022 zaliczyła start w Diamentowej Lidze. Za osiągnięcia sportowe w 2020 wybrana tyskim sportowcem roku wg. tygodnika TT.

 

Mateusz Misterek - ur. 2005, trener Bogdan Przybycin 

Specjalizacja sportowa- trójskok. Misterek to mistrz Polski juniorów młodszych U- 18 w trójskoku ( Bielsko- Biała 2022). Halowy wicemistrz Polski U-18 ( Rzeszów 2022), Brązowy medalista MP- U16 w Słupsku ( 2020). Powołany do Kadry Narodowej B. 

Zebrał i opracował: Bogdan Przybycin.